5 PADOMI, KĀ MAKSIMĀLI IZMANTOT RIEPU POTENCIĀLU

1. NODROŠINI PAREIZU GAISA SPIEDIENU

Kad runa ir par riepas kalpošanas ilgumu, viens no svarīgākajiem faktoriem ir gaisa spiediens riepā. Riepām nepieciešams atbilstošs spiediens, lai tās darbotos efektīvi un spētu kalpot kā paredzēts. Gan pārāk liels, gan pārāk mazs spiediens riepā var izraisīt ātrāku riepas nolietošanos, kā arī nelabvēlīgi ietekmēt transportlīdzekļa vadāmību un degvielas ekonomiju. Lai pienācīgi piepumpētu riepu, izmanto manometru. Pārbaudi riepu spiedienu katru mēnesi, kā arī pirms garākiem izbraucieniem vai pirms smagākas kravas pārvietošanas.

Transporta ražotāja rekomendācijas par atbilstošu riepas spiedienu, var atrast uz marķējuma, kas atrodas uz šofera durvīm vai durvju rāmja, vai arī automašīnas lietotāja rokasgrāmatā. Atceries, ka riepu spiediens ir jāpārbauda, kad riepa ir “auksta”, tas nozīmē, ka auto nav braucis vismaz pēdējās trīs stundas vai arī ir nobraukts mazāk nekā 1.5 km ar vidēju ātrumu.

2. UZTURĒT ATBILSTOŠU REGULĒJUMU

Ja Jūsu automašīnas riteņi nav pareizi noregulēti, riepas nolietosies nevienmērīgi, kas var novest pie priekšlaicīgas riepu nomaiņas. Papildus tam, neatbilstošs regulējums var liecināt par citām mehāniskām problēmām, kuras var ietekmēt riepu darbību. Lai iegūtu labākos rezultātus, izvēlieties servisu, kurā tiek izmantotas datorizētas iekārtas un jautājiet pēc izdrukas, kurā ir uzrādīti regulējuma leņķi, un saglabājiet to savā servisa vēsturē.

3. REGULĀRI VEICIET RIEPU ROTĀCIJU

Jūsu automašīnas riteņi saņem dažādu spiediena sadali, tas ir atkarīgs no tā, kur riteņi atrodas, kas var novest pie nevienmērīga protektora nolietojuma. Regulāra riepu rotācija (vadoties pēc ražotāja rekomendācijām vai arī ik pēc 10,000 km) veicina vienmērīgu protektora nodilumu un palīdz riepai kalpot kā paredzēts.

4. PĀRBAUDIET RITEŅU BALANSU

Riepas un riteņi, kas nav balansā ne tikai rada kaitinošas vibrācijas, bet arī veicina nevienmērīgu protektora nodilumu, kas samazina braukšanas komfortu, kā arī noved pie pāragras riepu nomaiņas. Serviss, kurā pieejams elektronisks balansētājs, var situāciju būtiski uzlabot.

5. RIPOJIET AR MAZĀKU PRETESTĪBU

Rites pretestība ir enerģijas daudzums, kas nepieciešams, lai riepas kustētos taisnā un vienmērīgā ritmā. Tas arī ietekmē Jūsu automašīnas degvielas ekonomiju, un degvielas taupīšana ir lielisks veids kā papildus ietaupīt naudu. Izvēloties riepas no Bridgestone Ecopia līnijas, kurām ir zema rites pretestību, ir iespējams ietaupīt līdz pat 400 euro visā riepas lietošanas mūžā, un tā nav kabatas nauda.