Kā izvairīties no centrālās atslēgas darbības traucējumiem ziemā?

Ziema ir prasīgs gadalaiks transportlīdzekļu īpašniekiem. Obligāta riepu maiņa, uzmanīga braukšana skarbos apstākļos, ikdienas cīņa ar rīta sniega tīrīšanu un dažādas negaidītas situācijas, kas it īpaši bieži veidojas ziemā. Tāpēc ir nepieciešams spēt risināt dažādas problēmas, kas var rasties ziemā. Šeit jūs atradīsiet dažus padomus, kā izvairīties no visbiežāk sastopamām un apgrūtinošām situācijām – piemēram, centrālās atslēgas darbības traucējumi.

Centrālā atslēga ar tālvadības pulti rada lielas ērtības vadītājiem un pasažieriem. Tā sniedz komfortu un paātrina iekļūšanu automašīnā, kas ir īpaši noderīga, ja ārā ir sals. Šobrīd tā ir katras jaunās automašīnas pamata aprīkojuma neatņemama daļa.

Centrālās atslēgas ar pulti darbību nodrošina elektriskais pievads, kas diemžēl ir pakļauts mitrumam, salam vai sniegam. Ziemā nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ šī ierīce sabojājas pat divas reizes biežāk nekā citos gadalaikos. Lai izvairītos no vilšanās rīta agrumā un sekojošiem dārgiem remontiem, jums jāatceras par atbilstošiem preventīviem pasākumiem. Tos veikt ir vienkārši, ātri un tas nemaksā nemaz tik daudz.

Rūpējieties par akumulatoru, lai izvairītos no centrālās atslēgas darbības traucējumiem

Akumulatora baterija ziemā patērē vairāk enerģijas, jo nelabvēlīgos laika apstākļos biežāk tiek izmantoti papildus lukturi, automašīnas salona apsilde vai logu atkausēšanas un ventilācijas funkcijas. Turklāt zemākas temperatūras veicina ātrāku akumulatora enerģijas izlādi. Centrālā atslēga darbojas, pateicoties elektroinstalācijai automašīnā. Tāpēc, ja akumulators izlādējas, centrālā atslēga zaudēs enerģijas avotu un, protams, nedarbosies.

Lai novērstu akumulatora izlādēšanos, ir lietderīgi samazināt automašīnas salona apsildi braukšanas laikā, kā arī iedarbināt savu automašīnu katru dienu - pat ja jums nav nepieciešams kaut kur doties (tas palīdz izvairīties no akumulatora dīkstāves bojājumiem) - un uzlādējiet akumulatoru ar piemērotu aprīkojumu. Noderīgi būtu arī regulāri apmeklēr kvalificētu autoelektriķi.

Tā nav centrālās atslēgas sistēmas kļūme, vainīga ir baterija!

Dažreiz centrālās atslēgas sistēmas bloķēšanās iemesls ir ... izlādējusies baterija tālvadības pultī. Ir vērts atcerēties regulāri nomainīt baterijas pultī, jo īpaši, ja temperatūra ir zem nulles, kad tās izlādējas ātrāk. Dažreiz ir iespējams, ka bojāta ir pati tālvadības pults. Šādās situācijās būs pietiekami nomainīt pašu pulti, lai centrālā atslēga atkal labi darbotos.

Sarūsējusi rezerves atslēga

Pat tad, kad centrālā atslēga sabojājas un esat spiests atvērt durvis manuāli, var rasties vēl viena problēma - rūsas uz rezerves atslēgas. Tādējādi, veicot preventīvus pasākumus, būt vērts aplūkot arī šo jautājumu. Lai izvairītos no korozijas, rezerves atslēga jāieeļļo vairākas reizes gadā. Dažreiz ir labi atvērt automašīnu tradicionālā veidā ar atslēgu, pat ja centrālā atslēga darbojas pareizi, vienkārši, lai izkustinātu durvju bloķēšanas mehāniskās sastāvdaļas un izvairītos no iespējamām problēmām.

Durvju bloķēšanas darbības traucējumi - ko darīt tālāk?

Diemžēl dažkārt nav iespējams novērst centrālās atslēgas darbības traucējumus. Visbiežāk to cēlonis ir kāda durvju slēdzenes mehānisma bojājums. Šādā situācijā attiecīgā daļa ir jānomaina. Lai arī to aizvietošana nav ne sarežģīta, ne dārga, un jaunu izpildmehānismu var iegādāties par tikai duci eiro, tā nomaiņai var būt nepieciešama durvju noņemšanu. Tāpēc jums vajadzētu doties uz profesionālu automašīnu servisu.