Kā sagatavot savu automašīnu uzglabāšanai ziemā?

Kabrioletu īpašniekiem ziemas sezona nozīmē vairākus mēnešus ilgu automašīnas braukšanas pārtraukumu. Galu galā sniegs, lietus, spēcīgs vējš un aukstums padara stilīgo braucienu ar atvērtu jumtu par neiespējamu. Līdzīgi arī vēsturisko automobiļu vai kemperu īpašniekiem uz kādu laiku būs jāatsakās no braukšanas ar saviem transportlīdzekļiem. Tomēr automašīnas ieslēgšana garāžā bez pienācīgas sagatavošanās ir nopietna kļūda - diemžēl kopīga ļoti daudziem vadītājiem. Kā pareizi sagatavot automašīnu glabāšanai garāžā ziemas garumā tā, lai jau pavasarī pavisam viegli varētu doties ceļā? Noskaidrosim!

Protams, gatavošanās uzglabāšanai atšķiras atkarībā no automašīnas veida, par kuru runājam. Tomēr ir vairāki pamatnoteikumi, kuri jāievēro katram autovadītājam, lai nepieļautu, ka ziemā automašīna tiek nodarīts kaitējums.

Uzpildiet to pirms uzglabāšanas ziemā

Pirmais noteikums ir pilna tvertne. Tukšās degvielas tvertnēs, kad tās ilgāk netiek izmantotas, var kondensēties mitrums, kas savukārt veicina korozijas veidošanos. Tieši tāpēc ir tik svarīgi pilnībā uzpildīt degvielas tvertni. Jūs varat arī mēģināt pievienot degvielas stabilizatoru. Šī piedeva novērš degvielas degradāciju, kā arī absorbē ūdeni, kas var būt degvielā. Tas nodrošina labāku degvielas tvertnes aizsardzību.

Ir vērts uzpildīt arī visas pārējās tvertnes ar šķidrumiem, kas nepieciešami automašīnas pareizai darbībai. Pēc vasaras sezonas ir nepieciešams nomainīt motoreļļu, lai nolietotais šķidrums neradītu bojājumus vai koroziju dzinējam. Kabrioletu gadījumā ir īpaši svarīgi rūpēties par šķidrumu, kas tiek izmantots jumta pacelšanas mehānisma hidrauliskajā sistēmā.

Uzglabāšana ziemā un kabrioleta jumts

Jumts ir daļa, kas prasa atbilstošu sagatavošanu glabāšanai ziemā. Kabrioleta mīkstais jumts ir rūpīgi jāiztīra un jāžāvē, lai tas nepaliktu mitrs, ja uzglabāšana ilgst vairākus mēnešus vēsā garāžā. Ziemā jumts jātur aizvērtā stāvoklī, tomēr, lai izvairītos no problēmām, kas saistītas ar mehānismu darbību pavasarī, ir labi to atvērt vismaz vienu reizi. Tāpat būs lietderīgi izmantot aerosolus pret putekļu uzkrāšanos uz kabrioleta jumta virsmas, kā arī repelentus, kuri nodrošina mitruma aizsardzību auduma jumtiem.

Ievaskošana pirms ziemošanas

Visas automašīnas, pēc vasaras sezonas pirms novietošanas garāžā glabāšanai visas ziemas garumā, ir rūpīgi jānomazgā un jāievasko. Pateicoties tam, jūs varat būt pārliecināti, ka krāsa nebūs izbalējusi un netīrumi būs viegli notīrāmi bez beršanas.

Blīvgumijas ziemas uzglabāšanā

Īpaša uzmanība jāpievērš blīvgumijām - gan durvīs, gan pie bagāžas nodalījuma. Tās ir atbilstoši jāapstrādā ar līdzekli, kas paredzēta šim nolūkam un kuram ir pievienots silikons, lai novērstu gumiju piesalšanu pie virsbūves. Pirms silikona līdzekļa uzklāšanas neaizmirstiet nomazgāt un pēc tam rūpīgi nožāvēt blīvgumijas.

Ko darīt ar riepām ziemas uzglabāšanā?

Vēl viens elements, kas jāpārbauda, ir riepas. Pareiza aprūpe var novērst to deformāciju. Pirmkārt un galvenokārt, jums vajadzētu pārbaudīt, vai riepu spiediens ir atbilstošs. Turklāt, lai novērstu riepu deformāciju, ir lietderīgi laiku pa laikam automašīnu paripināt, lai mainītos riepas atbalsta punkts. Visefektīvākā riepu deformācijas novēršanas metode tomēr ir speciālo stendu izmantošana.

Iedarbiniet savu automašīnu garāžā

Ir lietderīgi ik pēc dažām nedēļām doties uz garāžu, lai iedarbinātu automašīnu un ļautu motoram veikt savu darbu. Tomēr tas prasīs zināmu laiku, jo, lai šī darbība nodrošinātu aizsardzību visām sastāvdaļām, motoram ir jāsasniedz pareiza darba temperatūra. Dzinēja iedarbināšana būs izdevīga arī akumulatoram, kas ziemā var sākt zaudēt enerģiju. Iedarbinot automašīnu, ir jāatceras par savu drošību - nodrošiniet pareizu ventilāciju un izplūdes gāzu izvadīšanu!

Ir lietderīgi pārklāt uzglabāto automašīnu ar atbilstošu pārvalku, kas pasargās transportlīdzekli no putekļiem. Pārvalkam jābūt vieglam un elpojošam, lai tas spētu izvadīt mitrumu. Jūsu automašīna tagad ir pilnībā ieziemota!