Ko darīt ar aizsalušu slēdzeni?

Pareiza automašīnas uzturēšana nav viegls uzdevums. Īpaši ziemā tas ir daudz grūtāk izpildāms nekā pārējos mēnešos, un tas prasa arī īpašu pacietību. Viena no visbiežāk sastopamajām problēmām, ar ko autovadītāji cīnās ziemas sezonā - dažreiz pat ikdienā - ir aizsalusi automašīnas durvju slēdzene.

Kad temperatūra pazeminās zem nulles un to papildina sniegputenis vai lietus, tas notiek pavisam viegli. Neapdomīga durvju skrāpēšana vai siltuma palielināšana uz durvīm un virsbūvi ar mājās pieejamiem līdzekļiem nav labākais risinājums slēdzenes atkausēšanai. Saskrāpēts krāsojums, bojātās durvis vai logi, vai pat norauti rokturi ir tikai dažas no nepārdomātu durvju un slēdzenes atkausēšanas sekām. Tikmēr, lai viegli atvērtu durvis arī salā, jūs varat izmantot vairākas izmēģinātas un pārbaudītas metodes.

Parūpējies par automašīnas slēdzenēm jau ikdienā

Pirmkārt un galvenokārt, atcerieties regulāri rūpēties par automašīnu. Ievērojot noteikumu, ka profilakse ir labāka par ārstēšanu – ir vērts veikt profilaktiskus pasākumus arī jūsu automašīnas gadījumā. Pateicoties tiem, jūsu automašīna paliks funkcionāla, un no rīta jūs nesagaidīs nekādi nepatīkami pārsteigumi.

Nodrošini aizsardzību durvju slēdzenēm

Viens no pirmajiem un vienlaicīgi labākajiem paņēmieniem, kā novērst durvju un slēdzenes sasalšanu, ir lietot šajās vietās dažādus mitrumu aizturošus aerosolus, kas piemēroti lietošanai ap elektriskajām sistēmām. Šie līdzekļi novērš koroziju, kā arī izspiež mitrumu un ūdeni. Pēc izsmidzināšanas uz virsmas veidosies aizsargplēve, pateicoties kurai ūdens neaizsaldēs automobiļa spraugas. Aerosols lieliski aizsargās elektriskās sistēmas, kuras atbild par automašīnas durvju bloķēšanas un atvēršanas mehānismu darbību.

Vēl viens veids, kā nodrošināt aizsardzību durvju slēdzenēm, kas atrodas vadītāja pusē, ir to eļļošana ar tehnisko vazelīnu. Vienlīdz efektīva metode, ko var izmantot slēdzenes darbības nodrošināšanai, ir aizsardzība ar motoreļļu.

Tomēr tikai par slēdzeni vien parūpēties nav pietiekami. Ir vērts aizsargāt no mitruma arī durvju blīvgumijas. Šim nolūkam jūs varat izmantot īpašus produktus aerosola vai zīmuļa veidā. Pateicoties šai procedūrai, durvis nepiesals pie virsbūves, kuras pretējā gadījumā nebūtu iespējamu atvērt. Tas ir īpaši svarīgi, ja, piemēram, jūs sala laikā dodaties uz automazgātavu.

Kā atsaldēt automašīnas slēdzeni?

Ja ziemai joprojām izdevās pārsteigt jūs un esat spiests rīkoties nekavējoties, ātrākais veids, kā atkausēt durvis, ir logu atkausēšanai paredzētie sadzīves ķīmijas produkti.

Visnoderīgākais būtu sākt atkausēšanu ar vadītāja durvīm - tas ļaus ātri ieslēgt dzinēju. Tomēr, ja redzat, ka citas durvis nav tik aizsalušas kā vadītāja pusē, varbūt ir vērts mēģināt ar tām. Tas atvieglos ātru iekļūšanu transportlīdzeklī.

Ja jums izdodas atvērt durvis un nokļūt automašīnā, ieslēdziet apkures sistēmu. Tas izkausēs ledus, kas atrodas ap pārējām durvīm un logiem.

Aizsalusi automašīnas slēdzene – no kā izvairīties?

Pirmkārt un galvenokārt, atceraties neizmantot spēku automašīnas atkausēšanas laikā. Tas var novest pie iepriekš minētajiem salauztajiem rokturiem vai durvju bojājumiem. Lai atkausētu durvis un tās atvērtu, jums jābūt pacietīgiem un maigiem. Ņemiet vērā, ka par automašīnu ir jāparūpējas savlaicīgi, un ārkārtas situācijā vienīgais, kas jādara, ir sekot instrukcijām.