PADOMI DROŠAI BRAUKŠANAI ZIEMAS APSTĀKĻOS

KĀRTĪGI NOTĪRIET SAVU TRANSPORTLĪDZEKLI

Pirms sēžaties pie stūres, ir ļoti svarīgi notīrīt visu sniegu un ledu no vējstikla, logiem, jumta un automašīnas sāniem – jā pilnīgi visu! Ja izpūtēja caurulē ir sakrājies ledus, neizmirti to iztīrīt, lai dūmi netiktu salona iekšpusē.

BRAUCOT KALNĀ, IZMANTO ZEMUS PĀRNESUMUS

Braucot kalnā, zemāki pārnesumi dod lielāku saķeri. Ziemas apstākļos, lai palielinātu saķeri un izvairītos no saslīdēšanas, mainiet ātrumu un pārnesumus ļoti apzināti. Tas arī nozīmē to, ka ledus un sniega apstākļos nekad neizmanto kruīza kontroli.

BRAUCIET LĒNI UN IETURIET LIELĀKU DISTANCI

Pat ar ziemas riepām, Jūsu transportlīdzeklim būs garāks bremzēšanas ceļš nekā sausos apstākļos. Uz apledojuša ceļa, salīdzinot ar sausiem braukšanas apstākļiem, ieturiet trīs reizes lielāku distanci. Pārlieku liels ātrums radīs grūtības to ievērot. Neapstājieties, ja nav nepieciešamība to darīt, īpaši kalnā. Jo biežāk būs nepieciešams uzsākt kustību no pilnīgas apstāšanas stāvokļa, jo vairāk palielinās risks iestrēgt.

NEBRAUCIET, JA NAV NEPIECIEŠAMĪBA TO DARĪT

Ja Jums nav nepieciešams braukt sniega apstākļos, tad nedariet to. Tas ir bīstami. Tomēr, ja nav citas iespējas, koncentrējaties uz ceļu un esat gatavs negaidītām situācijām. Pārbaudiet arī laikapstākļu prognozi. Ja zināt, kādi apstākļi var Jūs sagaidīt, tas palīdzēs tiem attiecīgi sagatavoties.

ESIET GATAVI MELNAJAM LEDUM

Tas var izskatīties kā peļķe, bet tā nav. Tas ir ledus. Un tas var izraisīt automašīnas saslīdēšanu. Atceries, ja ceļš izskatās slidens, ir liela iespējamība, ka tas tiešām tāds arī ir. Uzturi zemu ātrumu un notestē kādu no melnā ledus laukumiem, nedaudz pagriežot riteņus un viegli piebremzējot.

PĀRZINIET KONTROLES ATGŪŠANAS PROCEDŪRU SASLĪDĒŠANAS GADĪJUMĀ

Neatkarīgi no tā, vai saslīdējusi ir automašīnas priekša vai aizmugure, sekojošās procedūras palīdzēs atgūt transportlīdzekļa kontroli.

Atlaidiet kāju no pedāļiem. Saslīdēšanas gadījumā nepalīdzēs ne gāzes, ne bremzes pedālis, tie var padarīt situāciju tikai sliktāku. Viegli stūrējiet virzienā, kurā vēlaties doties. Populārs ir padoms stūrēt saslīdēšanas virzienā, bet reālā saslīdēšanas situācijā, var nebūt pietiekami daudz laika, lai rūpīgi pārdomāt situāciju.

Kad transportlīdzeklis ir atguvis vadāmību, viegli piespiediet bremzes vai gāzes pedāli. Šeit kontroles atgūšanas procedūra gan priekšējās, gan aizmugurējās saslīdēšanas gadījumā nedaudz atšķirsies. Transportlīdzekļa priekšas saslīdēšanas gadījumā, viegla bremžu pielietošana palīdzēs atgūt kontroli. Kamēr aizmugures saslīdēšanas situācijā atgūt kontroli var palīdzēt viegla paātrināšanās.

Kontroles atgūšana pilnpiedziņas transportlīdzekļiem ir līdzīga. Atlaidiet kāju no pedāļiem un viegli stūrējiet virzienā, kurā vēlaties doties.