RUN FLAT RIEPAS, KĀ TĀS STRĀDĀ

Tomēr Jūs nevarat braukt ar šīm riepām bezgalīgi. Pārbaudiet ražotāja specifikācijas, lai noskaidrotu, cik ātri un cik tālu ir iespējams nobraukt ar konkrētajām run flat riepām. Ar Bridgestone run flat riepām, pat pēc daļēja vai pilnīga gaisa spiediena zuduma, Jūs varēsiet turpināt kustību līdz pat 80 km ar maksimālo ātrumu līdz 80 km/h.

KĀ RUN FLAT RIEPAS DARBOJAS?

Pastāv divi galvenie run flat riepu tipi: bez atbalsta gradzenu sistēma un atbalsta gredzenu sistēma. Lielākā daļa riepu bez atbalsta gredzena ir aprīkotas ar pastiprinātām sānu malām, kuras turpinās atbalstīt transportlīdzekli gaisa spiediena zuduma rezultātā. Šī konstrukcija palīdz automašīnai turpināt ceļu pēc gaisa spiediena zuduma riepā līdz ātrumam un distancei, kuru ir norādījis ražotājs.

RFT atbalsta gredzenu sistēma

Savukārt atbalsta gredzenu sistēma izmanto gredzenu, kas sastāv no cietas gumijas vai arī no cita materiāla, kas spēj atbalstīt transportlīdzekļa svaru gadījumos, kad riepā samazinās gaisa spiediens.Tā kā riepas turpina strādāt arī pēc tam, kad tajās vairs nav gaiss, visas run flat riepas, neskatoties uz pielietotās sistēmas tipu, var tikt izmantotas tikai tādos transportlīdzekļos, kuri ir aprīkoti ar riepu spiediena monitorēšanas sistēmu (TPMS). TPMS brīdina autovadītāju tiklīdz kādā no riepām samazinās gaisa spiediens. Bez šīs sistēma, Jūs varat nepamanīt, ka braucat ar tukšu riepu.

RUN FLAT RIEPU PRIEKŠROCĪBAS

Nav nepieciešams mainīt riepu bīstamos vai nekomfortablos apstākļos. Šī, iespējams, ir visnozīmīgākā run flat riepu priekšrocība, tas arī ir iemesls, kāpēc šādas riepas tika radītas. Ar parastajām riepām, Jums ir nekavējoties jānomaina tukšā riepa vai arī automašīna jāevakuē.

Riepas caurduršanas gadījumā, run flat riepas būs daudz stabilākas nekā parastās riepas. Tā kā tās ir radītas, lai atbalstītu transportlīdzekli pat situācijās, kad tajās ir pilnīgs gaisa spiediena zudums. Run flat riepas palīdzes saglabāt labāku kontroli, pilnīga gaisa spiediena zuduma gadījumā, nekā parastās riepas.

Patērētāji, izvēloties transportlīdzekli, drošību novērtē arvien augstāk, tāpēc ir sagaidāms, ka run flat riepu popularitāte pieaugs. Ņemot vērā, ka run flat riepas uzticami darbojas ar savstarpēji savienotām tehnoloģijām kā TPMS, tas ir tikai laika jautājums, kad tās būs norma nevis izņēmums jaunās automašīnās.