Viss, kas Tev jāzina par ziemas logu šķidrumiem

Šķidrumu līmeņa kontrole automašīnā ir obligāta. Benzīns, dzesēšanas šķidrums vai motoreļļa ir neaizstājami, lai transportlīdzeklis darbotos pareizi. Tomēr bieži mēs aizmirstam logu mazgāšanas šķidruma nozīmi. Jāatzīmē, ka tā pietiekamais līmenis noteikti palielina drošību uz ceļa un nodrošina braukšanas komfortu. Ja mēs pievēršam uzmanību šķidruma līmeņa uzraudzībai tvertnē, mums arī jārūpējas par tā kvalitāti - īpaši ziemā.

Neatkarīgi no gadalaika un laika apstākļiem, logu mazgāšanas šķidrums ir katras automašīnas obligātā aprīkojuma daļa. Vasaras un ziemas mazgāšanas šķidrumi ir ļoti atšķirīgi. Vasarā, silto mēnešu laikā, visvairāk traucējošie faktori ir putekļi un kukaiņi uz vējstikla. Ziemā šī šķidruma loma ir daudz lielāka.

Mazgāšanas šķidrumi un rūpes par drošību

Dubļi, sāls un zemā temperatūra var padarīt jūsu auto stiklu netīru un notraipītu acumirklī, kas noteikti samazinās vadītāja redzamību. Tādēļ vadītājs var nepamanīt notiekošo uz ceļa, kas palielina bīstamas situācijas iespējamību. Logu mazgāšanas šķidrums tādejādi var palīdzēt vadītājiem izvairīties no situācijām, kad šķērslis ceļā tika pamanīts pārāk vēlu, tādejādi radot sadursmes vai transportlīdzekļa kontroles zuduma risku.

Mainot ziemas loga šķidrumu

Salam vajadzētu mudināt vadītājus mainīt logu mazgāšanas šķidrumu. Vasaras šķidrumu nevajadzētu lietot ziemā, jo pastāv risks, ka tas sasals. Ja mazgāšanas šķidrums sasalst, vējstikla tīrīšana būs pilnīgi neiespējama. Un visas sistēmas atkausēšana var ilgt vairākas stundas - pat apsildāmā garāžā. Šādas kavēšanās iespēja nav tā vērta, ja risinājums ir diezgan vienkāršs. Jums nevajadzētu arī sajaukt vasaras šķidrumu ar ziemas. Vasaras mazgāšanas šķidrums nav izturīgs pret sasalšanu, tāpēc tas samazina ziemas šķidruma efektivitāti.

Izvēloties ziemas logu mazgāšanas šķidrumu, ir lietderīgi ievērot norādes uz iepakojuma. Svarīgākais elements ir informācija, ka šķidrums nesasalst temperatūrā, kura ir zemāka par -20° C.

Ziemas logu šķidrumu aromātam ir nozīme

Ziemas mazgāšanas šķidruma unikālās īpašības nodrošina tā sastāvā esošais etilspirts, kas pat atšķaidīts saglabā ļoti intensīvu smaržu. Lielākā daļa ražotāju cenšas maskēt etilspirta smaržu ar dažādām sastāvdaļām, lai tas negatīvi neietekmētu braukšanas komfortu. Izvēloties ziemas logu mazgāšanas šķidrumu, mums jāpievērš uzmanība tā smaržai, jo tā var nepatikt vadītājam, kā rezultātā viņš būs mazāk fokusējis savu uzmanību uz ceļu.

Ziemas logu šķidrumu kvalitāte

Vēl nesen šādu šķidrumu sastāvā bija bīstamais metanols. Vēl šobrīd daži logu šķidrumu iepakojumi satur brīdinājumu par nelabvēlīgu ietekmi, kas rodas, piemēram, saskaroties ar ādu vai ieelpojot tvaikus. Sliktas kvalitātes šķidrums var arī izbalināt virsbūves krāsu vai pat bojāt logu tīrītāju slotiņas. Tā kā noteikumi par šķidrumiem ir mainījušies salīdzinoši nesen, nav vērts izvēlēties lētākos tirgū pieejamos produktus. Tā vietā, lai izvēlētos cenu, ir jāpievērš uzmanība šķidruma kvalitātei. Vislabāk ir izvēlēties tos logu mazgāšanas šķidrumus, kas ir saņēmuši Automobiļu transporta institūta labvēlīgu atzinumu.

Mājā gatavots logu mazgāšanas šķidrums - vai tas ir tā vērts?

Internets ir pārpildīts ar instrukcijām, kas sniedz padomus ziemas logu mazgāšanas šķidrumu izgatavošanai. Tomēr mājās gatavoti šķidrumi bez atbilstoša apliecinājuma un apstiprinājuma var negatīvi ietekmēt gan automašīnas stāvokli, gan vadītāja labsajūtu brauciena laikā. Tātad, labāk neriskē!